ПРО КОМПАНІЮ

Зелене світло для газифікації нашого краю дала потужна магістраль блакитного палива “Дашава — Київ”, завдяки якій у 1948 році розпочалася історія нашого підприємства з подачі газу в житлові будинки та на промислові об’єкти Тернопільської області.

Створена у 1948 році компанія “Тернопільгаз” впевнено робила свої перші кроки. Саме тоді у Тернополі було змонтовано газопровід та запалено перший пальник у котельні електростанції на вулиці Івана Франка. Першим було газифіковано будинок №17, а далі поступово блакитне паливо прийшло в оселі жителів Тернопілля.

Від магістральних мереж по районах області прокладено 14 тис. 558, 6 км розподільчих газопроводів. Газові господарства області забезпечують безперебійне і безаварійне транспортування газу для всіх споживачів області, постачають природний газ населенню,  бюджетним установам, комунально-побутовим та промисловим підприємствам, ведуть роботи з будівництва розподільних газопроводів, газифікують житлові будинки та інші об’єкти природним газом, монтують газові лічильники на діючому фонді, виготовляють проектно-технічну документацію на всі види робіт.

Координація дій за єдиними схемами газифікації дозволила з року в рік нарощувати обсяги робіт. У роки інтенсивного розвитку газифікації області в експлуатацію вводилось близько 800 км газопроводів та 10-12 тис квартир в рік, в результаті чого вагомо зріс відсоток газифікації, особливо — в сільській місцевості.

У Тернопільській області природним газом користуються 922 населених пункти, з них  – 18 міст, 16 селищ, 888 села, загалом – 349132 квартири.

У п’яти районах області (Тернопільський, Лановецький, Чортківський, Підволочиський та Зборівський) рівень газифікації складає 100%, загальнообласний показник рівня газифікації – 88%.

На обслуговуванні Тернопільської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України»

  • 12 336 км газопроводів (стальних – 5900,4 км, поліетиленових – 6435,6 км)
  • 227 газорегулюючих пунктів (ГРП)
  • 1515 шафових газорегулюючих пунктів (ШГРП)
  • 100 868 комбінованих будинкових регуляторів тиску (КБРТ)
  • 687 станцій катодного захисту (СКЗ).

Природним газом газифіковано  208 602 квартири, 213 промислових підприємств, 5 166 комунально-побутових об’єктів.

Для забезпечення надійного та безаварійного газопостачання споживачів газу області на території ліцензійної діяльності Тернопільської філії  розташовані  54 ГРС. Встановлено комплекси телеметрії на 102 ГРП та 161 ШГРП, з яких зняття технологічних параметрів роботи обладнання відбувається дистанційно, а вся інформація передається на диспетчерський пункт.

З метою підвищення надійності і безпеки експлуатації газових мереж і споруд  проводиться заміна морально застарілих регуляторів тиску газу на регулятори європейських фірм-виробників.

Для вдосконаленням організаційної структури Тернопільської філії  та  підвищення рівня забезпечення безперебійного і безаварійного газопостачання, оперативного реагування на отримані заявки про аварію, нештатну ситуацію в газорозподільних мережах на території ліцензійної діяльності  філії, функціонує “Центральна аварійно-диспетчерська служба” (ЦАДС), яка приймає усі виклики, що поступають на номер телефону 104.

Для забезпечення високоякісної довідково-інформаційної та організаційної послуги споживачам газу з питань газопостачання, газифікації, експлуатації газового господарства регіону, своєчасного реагування на побажання, запити, скарги споживачів газу діє Контакт-центр.

Колектив Тернопільської проводить роз’яснювальну роботу серед населення по процесу інтеграції.

Ліцензію Тернопільська філія ТОВ «Газорозподідьні мережі України» отримала 30 січня 2024 року згідно Постанови НКРЕКП  від 30 січня 2024 року №195.

КЕРІВНИЦТВО

Бєлашов Андрій Миколайович

Громадянин України. Освіта вища. Закінчив Черкаське пожежно-технічне училище МВС СРСР, рік закінчення ­- 1984 та Вищу інженерну пожежно-технічну школу МВС СРСР, рік закінчення 1990. За фахом «Інженер протипожежної техніки і безпеки».

Має 40 років вислуги у оперативно-рятувальний службі на різних керівних посадах. Ветеран служби цивільного захисту. Брав участь у гасінні великих та складних пожежах, а також у реалізації державної політики у сфери пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту.

У ТОВ «Газорозподільні мережі України» працює з січня 2023 року. У період з серпня по грудень 2023 року виконував обов’язки директора Житомирської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України».

У січні 2024 року призначений на посаду виконувача обов’язки директора Тернопільської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України».